Problemy trawienne po maśle orzechowym

ARCHIWUM
Problemy trawienne po maśle orzechowym

is-peanut-butter-healthy-header-v2-830x467

Kiedyś przeczytałam, że “nie uszczęśliwisz wszystkich, bo nie jesteś słoikiem…masła orzechowego”. Hmm… Wydaje mi się, że nawet gdybyś był, to i tak nie uszczęśliwisz. Wiesz dlaczego? 😃
Standardowe masło orzechowe z orzeszków ziemnych u niektórych osób wywołuje WZDĘCIA, GAZY i same nieprzyjemności ze strony układu pokarmowego.
Z praktyki zauważam, że eliminacja masła ZNACZNIE poprawia komfort trawienia.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego nasz brzuch po zjedzeniu masła przypomina brzuch kobiety w ciąży, nie wspominając już o dramatycznych gazach, którymi by można zabić komara z odległości pięciu metrów ?😃

Najczęstsze przyczyny to:
➡️ Alergia, nietolerancja na orzeszki. Kojarzysz napis: “może zawierać śladowe ilości orzeszków arachidowych”? No właśnie. Objawem tego może być to, co wyżej opisałam.
➡️ Wyobraź sobie, że jesz grochówkę. Wyobraź sobie, co się dzieje w Twoim brzuchu po 2h 😃 Chyba wiesz, o czym mówię. A wiesz, że orzeszki ziemne to nie są ORZECHY, a tak naprawdę warzywa strączkowe takie jak groch? 😃Przesadnie mówiąc, to tak jakbyś jadł krem z grochówki 😃. Niestety, nie każdy dobrze toleruje strączki i w efekcie wzdęcia i gazy.
➡️ Stosunkowo duża ilość błonnika.

Jak temu zaradzić? Mam kilka pomysłów.

➡️ Po prostu go nie jedz.
➡️ Spróbuj znaleźć “czyste” masło orzechowe 100% bez zbędnych dodatków (niezdrowego dodatku oleju, cukru, soli, etc.).
➡️ Spróbuj jeść masło orzechowe z innych orzechów, np. z nerkowców i obserwuj swoje trawienie. Być może po innym maśle nie będzie takich reakcji!
➡️ Spróbuj jeść 1 łyżeczkę, a nie 3 wielkie ŁYŻKI. No ludzie, trochę umiaru z tym produktem!

Posted by
Analityka dietetyczna