Zmiana masy ciała po zmianie pracy

ARCHIWUM
Zmiana masy ciała po zmianie pracy

Employee quiting his job by throwing away business briefcase bag and tie leaving all other boring workers behind. Vector artwork depicts the pursuit of happiness.

Jak to się stało?💬 Jak to się stało, że nie zmieniliśmy w swoim życiu nawyków żywieniowych, a zaczęły pojawiać się kilogramy, których nie chcemy?

Takie pytanie często zadaję w trakcie konsultacji na żywo. Zwykle na początku trudno jest znaleźć odpowiedź. Jednak później gdy dopytuję, czy zaszły zmiany w życiu zawodowym dostaję odpowiedź:
“ZMIENIŁAM/EM PRACĘ.”

Często do tego pojawia się rozwinięcie:
“Od tamtego momentu mam problem z wypróżnianiem, nie mam na nic ochoty, zaczęłam jadać na mieście, w pracy często są urodziny i przynoszą ciasta, no, ale przecież to tylko mały kawałek ciasta…”

Przykład: z pracy w ruchu następuje zmiana na pracę siedzącą. Taka zmiana ma ogromny wpływ na wydatki energetyczne w codziennym życiu i w codziennych obowiązkach. To, jak wygląda nasze życie poza salą treningową ma bardzo duże znaczenie, a przy przykładowo 2-3 treningach w ciągu tygodnia ma znaczenie dużo większe!

📌 Zasada jest prosta: Mniej ruchu=mniej spalonych kalorii= musisz jeść mniej, by utrzymać swoją masę ciała.

Nie jest to nic odkrywczego, natomiast często jest źródło przyczyny, dlaczego spodnie zaczęły być ciasne.

Nie dostosowaliśmy ilości i kaloryczności pożywienia do obecnego zapotrzebowania. Nie mówię tutaj o konieczności liczenia kalorii.
Mówię tutaj o tym, że trzeba być świadomym, że jeśli masz pracę w ruchu, w której spędzasz min. 8h dziennie, to możesz więcej jeść porównując się do osoby, która przez prawie 8h siedzi przy biurku.

Z pozoru nieznacząca zmiana charakteru pracy to punkt, który może być początkiem zmian (często nieświadomych zmian) zachodzących w naszej sylwetce. –
Pamiętajmy o tym 😉